fbpx
Ranní mlha na Staré Hradě v Příhrazských skalách.

Je ráno po deštivé noci. Právě svítá a bělavé vodní páry se vznášejí na polích a lukách. To je jedinečná příležitost k zachycení mlhy. V Českém ráji mám pro fotografování mlhy jedno oblíbené místo, jmenuje se Stará Hrada. Prohlédněte si fotografie a zjistěte, jak to na skalní vyhlídce Stará Hrada a v příhrazských lesích vypadá během ranních mlh.

Kde Starou Hradu najdete?

Vydejte se po červené turistické trase z Příhraz směrem na Drábské světničky. Po několika metrech vystoupáte na skalní masiv Příhrazských skal a pak dále nahoru po železných schodech k bývalému skalnímu hradu Staré Hrady z 13.–14. století. Dnes zde však žádný hrádek ani jeho ruiny nenajdete. Pokocháte se však krásnými výhledy do krajiny Českého ráje.

Kam ze Staré Hrady dohlédnete?

Z masivu pískovcových skal dohlédnete na rybník Žabakor, Ještěd, Kozákov, vrch Vyskeř, hrad Trosky i Jizerské hory. V údolí uvidíte nepřehlédnutelný žlutý kostelík ve Všeni. Z druhé strany masivu je výhled na soubory Příhrazských skal.

Prohlédněte si fotografie z mlhavého rána.

 Stará Hrada v Českém ráji.

Stará Hrada v Českém ráji.

Stará Hrada, Český ráj.

Stará Hrada, Český ráj.

Stará Hrada, Český ráj.

Stará Hrada, Český ráj.

Stará Hrada, Český ráj.

Stará Hrada, Český ráj.

Příhrazské skály, Český ráj.

Stará Hrada, Český ráj.

Jak to na Staré Hradě vypadá během slunečného dne? Podívejte se na video Českým rájem.

 

Jak fotografovat mlhavé ráno? Po technické stránce není těžké fotografovat mlhu. Během mlhy je měkké světlo a sluneční paprsky vycházejícího slunce nejsou tolik intenzivní. Spíše je důležité umět zachytit tu pravou náladu. Čtěte 12 tipů na focení mlhy.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz