fbpx
Mariánská vyhlídka v Českém ráji.

Východ slunce. Den začíná a sluneční paprsky ukazují svou sílu. Na podzim, když jsou zbarvené stromy, pravidelně vyrážím fotografovat na Mariánskou vyhlídku v Hruboskalsku v Českém ráji. Kde vyhlídku najdete a jak to tam vypadá? Zhlédněte fotografie východu slunce a zlaté hodiny na Mariánské vyhlídce. Inspirujte se.

Přírodní rezervace Hruboskalsko

Přírodní rezervace Hruboskalsko patří k největším skalním městům v Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Hruboskalsko naleznete v Libereckém kraji, asi 3–4 kilometry od města Turnov. Leží mezi obcemi Sedmihorky, Hrubá Skála a Kacanovy.

Mezi nejznámější památky Hruboskalska patří zámek Hrubá skála a hrad Valdštejn. Na skalních masivech je mnoho vyhlídkových míst – Zámecká vyhlídka, Mariánská vyhlídka, vyhlídka na Kapelu nebo vyhlídka u Lvíčka. 

Kde najdete Mariánskou vyhlídku?

Vydejte se po žluté turistické trase od zámku Hrubá Skála. K Mariánské vyhlídce dojdete po necelém kilometru, cestou budete míjet také Zámeckou vyhlídku.

Kam z Mariánské vyhlídky dohlédnete?

Dominantou vyhlídky je pohádkový výhled na zámek Hrubá Skála se souborem Dračích skal, v pozadí se siluetou hradu Trosky.

Podívejte se na fotografie.

Mariánská vyhlídka v Českém ráji.

Tuto fotografii jsem pořídila na podzim roku 2016. Po východu slunce však mlha vystoupala příliš vysoko a zakryla hrad Trosky a později i zámek Hrubá Skála. Slunce poté zašlo za mrak a z focení během zlaté hodinky nebylo nic. Podařilo se mi to až o dva roky později.

Edit 2018

Na podzim roku 2018 jsem se na Mariánskou vyhlídku vydala zas a pořídila fotografie během zlaté hodiny. Omrkněte.

Mariánská vyhlídka v Českém ráji.

Mariánská vyhlídka v Českém ráji.

Mariánská vyhlídka v Českém ráji.

Hruboskalsko.

Hruboskalsko.

Hruboskalsko.

Jak fotit východ a západ slunce? Zjistěte, jak se před fotografováním připravit a proč je důležité dorazit na místo s předstihem. Jak nastavit fotoaparát, expozici a zvýraznit třeba paprsky slunce? Vyzkoušejte tipy v článku 6 kroků, jak fotografovat východ a západ slunce.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz