fbpx
Skalní hrad Vranov-Pantheon, Český ráj.

Podzim patří mezi nejfotogeničtější období roku. Kam v Českém ráji vyrazit na podzim fotografovat? Třeba na Malou Skálu, na skalní hrad Vranov-Pantheon. Jaké výhledy tam na vás čekají? Prohlédněte si fotografie a zjistěte, jak to na podzimním Vranově vypadá.

Kde Malou Skálu se skalním hradem Vranov najdete?

Obec Malá Skála leží přibližně 8 km od města Turnov a 5 km západně od Železného Brodu.

Zříceninu skalního hradu Vranov najdete na strmém pískovcovém bradlu nad obcí Malá Skála. Dostanete se tam pěšky po červeně značené turistické trase. Cesta vede do kopce po lesním schodišti, od hlavní silnice je to asi 400 m.

Pokud budete pokračovat po Vranovském hřebeni po „červené“ dále, dojdete ke zřícenině hradu Frýdštejn. Ale o tom zase někdy příště.

Jaké výhledy na vás z Vranova-Pantheonu čekají?

Ze skalního masivu uvidíte Drábovnu, Sokol a Suché skály. Z vyhlídky u Kříže je výhled na hrad Frýdštejn, chatovou oblast Vransko a rovněž na hřeben Suchých skal.

Tip: Před Vranovem můžete odbočit na vyhlídku Zahrádka. Odtud je krásný výhled na Malou Skálou, Suché skály, zalesněný vrch Sokol a do údolí řeky Jizery.

Nejlepší denní doba pro fotografování na Vranově

Na podzim slunce vychází přímo za Suchými skalami. Z vyhlídky Zahrádka můžete fotografovat přímo východ slunce se siluetou Suchých skal. Pokud nechcete fotografovat v protisvětle, vyrazte sem v pozdním odpoledni.

Na Vranov jsme s kolegou Mariánem, se kterým pořádáme fotokurzy, záměrně vyrazili na podzim v říjnu, kdy se částečně listnaté lesy zahalují do podzimních barev. Odpoledne, přibližně v době zlaté hodiny (1–2 hodiny před západem slunce), osvětlují sluneční paprsky celý skalní masiv Vranova-Pantheonu z boční strany.

Malá Skála však leží v údolí, tudíž počítejte s tím, že v pozdním odpoledni bývá v údolí brzy stín. Proto si vytvořte časový plán předem. Ke zjištění pozice slunce vám pomůže například webová aplikace SunCalc.net.

Jak fotografovat podzim? Inspirujte se v článku 13 rad, jak zachytit barvy podzimu.

A jak to na Vranově-Pantheonu vypadá? Prohlédněte si fotografie.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Naučte se ovládat svůj fotoaparát a začněte dělat skvělé fotky! Děláme fotokurzy v Praze a Českém ráji. Vyberte si a foťte lépe >>

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Vranov-Pantheon, Český ráj.

Na podzim, když jsou zbarvené stromy, pravidelně vyrážím fotografovat na Mariánskou vyhlídku v Hruboskalsku v Českém ráji. Kde vyhlídku najdete a jak to tam vypadá? Dozvíte se v článku Východ slunce na Mariánské vyhlídce.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.