Vánoční přání vytvořené v Canva.

Vánoce a Nový rok se kvapem blíží. Potěšte svou rodinu, přátele a vyrobte jim vánoční a novoroční přání z vlastní fotografie. Vytvořte novoročenku nebo přání v on-line programu Canva. Je to jednoduché, zábavné a zdarma. Inspirujte se a zjistěte, jak na to.

Co je Canva?

Canva je úžasně jednoduchý on-line program pro grafický design. V programu vytvoříte jednoduchou grafiku pro web, blog, příspěvek na sociální sítě nebo také pro tisk (letáky, plakáty, pozvánky). A mnoho dalšího. Vyberete si z více než 50 různých formátů, 1000 navržených layoutů nebo si vytvoříte svůj vlastní návrh. Pro svůj projekt najdete v Canvě navíc mnoho fotografií, fontů, ikon a ilustrací.

Některé šablony a prvky nabízí Canva zdarma, za jiné zaplatíte 1 dolar. Osobně používám jen prvky zdarma, na výběr jich je dost.

Canva je v angličtině. Neumíte anglicky? Pokud používáte internetový prohlížeč Google Chrome, stačí, když na stránce kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete z menu „Přeložit do jazyka čeština.“

Jak vytvořit vlastní přání? Zjistěte postup

1) Na Canva.com se přihlašte. Buď přes účet na Facebooku, Google+, anebo vyplňte e-mail a heslo. Přihlášení je zdarma. Po přihlášení můžete začít tvořit.

2) Z hlavních designů zvolte v „Events“ (Události) šablonu „Card“ (Karta).

3) V dalším kroku si z předvytvořených layoutů (návrhů, šablon) vyberte takový, který se vám pro vaše přáníčko bude líbit. Některé návrhy obsahují fotografii, jiné zase jen ilustraci. Takže vybírejte jen ty s fotkou.

4) Potom do Canvy nahrajte své snímky z počítače. Jak? Na černé liště vpravo zvolte ikonu šipky „Uploads“ (Nahrávání) a nahrajte fotografie z počítače.

5) Své fotografie přesuňte do přáníčka. Použijte funkci “drag-and-drop” (táhni a pusť) – to znamená, že snímky jednoduše přetáhněte myší do návrhu. Chcete-li v okénku fotografii posunout, stačí na ní 2krát kliknout.

6) Teď upravte a přepište text. Na horní liště můžete změnit barvu písma, velikost, font a další.

Text je možné i přidat.

7) Předvolené prvky a motivy, které mít na přáníčku nechcete prostě smažte a vložte své opět pomocí šedé lišty vlevo. Když zadáte do vyhledávacího okénka „Christmas“ (Vánoce), zobrazí se vám nabídky motivů týkajících se Vánoc. Vybrané obrázky zase myší přetáhněte do návrhu. Se všemi prvky můžete v přáníčku hýbat, zmenšovat je či zvětšovat.

8) V šabloně je možné měnit barvu pozadí.

Až budete mít přáníčko hotové, stáhněte si jej do počítače. Na horní modré liště je tlačítko „Download“. Potom vyberte formát. JPG zvolte, pokud budete přáníčko posílat elektonicky e-mailem nebo jen sdílet na sociálních sítích. Formát PDF vyberte v případě, když chcete přání tisknout.

Výběr fotografií a vzhled přáníčka záleží na vaší fantazii a vkusu. Věřím, že si on-line program Canva oblíbíte. Sama jej často používám. Prozkoumejte všechny možnosti a funkce Canvy.

Podívejte se ještě na pár obrázků pro inspiraci:

Vánoční přání Canva.

Vánoční přání Canva.

Novoroční přání Canva.

Novoroční přání Canva.

Novoroční přání Canva.

Pozvánka na Silvestra.

Tak hurá do tvorby!

Které on-line programy na tvorbu koláže jsou nejlepší? Vyzkoušejte tipy v článku 3 nejlepší on-line programy na tvorbu koláže z fotek zdarma a vytvořte skvělou koláž snadno a rychle.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Fotím, bloguji, dělím se o zkušenosti. Aktuálně fotím s Fujifilm X-E2. Baví mě toulat se Českým rájem, cestovat, běhat a cvičit jógu. Zajímám se o svět fotografie, o zdravý životní styl i různé alternativní směry.

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.