fbpx
On-line programy na tvorbu koláže z fotek.

Proč jsou koláže tak oblíbené? Protože v jedné koláži zobrazíte hned několik fotografií najednou. Pomocí série snímků dokážete ztvárnit i příběh. Které on-line programy na tvorbu koláže jsou nejlepší? Vyzkoušejte tipy v článku a vytvořte skvělou koláž snadno a rychle.

Na internetu najdete i další programy, avšak zmiňované tři se mi zdají jednoduché na ovládání, mají na výběr spoustu běžných i kreativních designů, bez nevkusných šablon a doplňků. 

Výhodou on-line editorů je, že je nemusíte složitě stahovat do počítače a tvoříte přímo na internetu. Na druhou stranu je zase práce v nich o něco pomalejší.

V programech níže najdete stovky šablon. Fotografie můžete upravit, přidat filtr, doplnit text, změnit barvu pozadí, aby koláž vypadala přesně tak, jak potřebujete. Programy jsou zdarma, rozšířené funkce jsou zpoplatněné.

1) BeFunky

BeFunky.

BeFunky Collage Maker vám umožní snadno vytvářet originální fotografické koláže. Své fotografie nahrajte, vyberte rozvržení, snímky uspořádejte. Změňte barvu pozadí, přidejte texturu či vzor, doplňte text. Koláž si stáhněte do počítače.

Editor můžete využívat bez registrace. Rozšířené funkce jsou zpoplatněné pod členstvím BeFunky Plus.

2) Fotor

Fotor.

Fotor je známý nástroj na tvorbu koláží. Nabízí stovky šablon s různými styly. Vyberte rozvržení koláže, přidejte samolepky, filtry, text, změňte tloušťku a barvu okraje. Koláž si stáhněte do počítače. Pokud chcete uložit koláž ve vyšším rozlišení, musíte se registrovat.

Některé šablony můžete použít bez registrace, ty kreativnější už přihlášení vyžadují. Pokročilé nástroje označené ikonkou diamantu jsou zpoplatněné pod členstvím Fotor Pro.

3) FotoJet

FotoJet.

Ve FotoJet vytvoříte variabilní koláž z fotek. Snímky nahrajte, upravte barvu pozadí, přidejte k fotkám filtry, různé tvary, kliparty nebo text. Koláž uložte do počítače nebo sdílejte na sociálních sítích.

FotoJet také nabízí kolážové šablony pro určitá témata nebo události, jako například narozeniny, dovolená či svatba.

Program můžete používat bez registrace. Rozšířené funkce s ikonkou korunky jsou zpoplatněné pod členstvím FotoJet Plus.

Koláž můžete také vytvořit v programu Canva. Canvu však používám spíše pro tvorbu jednoduché grafiky. Jak v Canva funguje se dozvíte v článku Vytvořte vánoční a novoroční přání v on-line programu Canva.

Dříve byl oblíbeným nástrojem pro tvorbu koláží PicMonkey, který však od 19. září 2017 už není zdarma.

Složte své fotografie do koláže a vyprávějte příběh!

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.