fbpx
Papírové přání a pohlednice z vlastních fotek.

Pošlete svým známým a rodině originální přání k narozeninám, pozvánku na oslavu nebo vánoční pohlednici z vlastních fotek. Jak na to? Otestovala jsem několik služeb a aplikací, ve kterých si přání vytvoříte, necháte si jej vytisknout a pošlete. Některé aplikace pošlou přání i za vás. Zjistěte v článku, které existují možnosti pro tisk pohledů a přání s vlastní fotkou.

1) Přání nebo pohlednice s vlastní fotkou od společnosti Fotolab

Ve Fotolabu si vyrobíte přání i pohlednici. V on-line aplikaci najdete velký výběr designů a předloh – svatby, miminka, narozeniny, Velikonoce, Vánoce, cestování, pozvánky a další.

Nelze objednat jen jedno přání, ale minimálně 10 kusů v sadě. Přání je vytištěné na fotografický papír. Nelíbilo se mi rušivé logo v rohu přáníčka, které bohužel nejde odstranit.

Formát:
Velikost přání je 10,0 × 18,5 cm, formát na šířku.

Cena:
Sada 10 ks přání je za 79 Kč + příplatek 39 Kč za design (šablonu). Připočítejte také poštovné 129 Kč nebo 55 Kč, když si zásilku vyzvednete ve místní fotosběrně. Obálky jsou v ceně.

Přání z vlastní fotky.Přáníčko pro babičku k narozeninám od Fotolabu.

Vánoční přání od Fotolabu.

Vánoční přání od Fotolabu.

2) Přání z vlastní fotky od Happy foto

U Happy foto si můžete objednat přání už od 1 ks. Po registraci jej vytvoříte v on-line designéru. Přání je vytištěné na lesklý fotopapír. Oproti Fotolabu mají na výběr mnohem méně šablon a dle mého názoru jsou nemoderní a nevkusné. Z tohoto důvodu jsem si přání u Happy foto neobjednávala.

Formát:
Formát přání na šířku má rozměr 17,8 × 8,9 cm a formát na výšku 8,9 × 17,8 cm.

Cena:
Jedno přání je za cenu 5,90 Kč včetně obálky + poštovné 99 Kč a manipulační poplatek 19,90 Kč.

3) Oznámení nebo přání s vlastní fotkou od Saal Digital

I Saal Digital nabízí tisk přání a oznámení.

V Saal designeru najdete vkusné šablony k nejoblíbenějším tématům, jako jsou narozeniny, svatba, děti, dovolená či jiná událost. Výhodou přání od Saal Digital je, že přání je oboustranné. Výrobce přání tiskne na papír o gramáži 300 g/m2.

Formát:
Máte na výběr z několika formátů – 10 × 15 cm, 10 × 20 cm a 14 × 14 cm, a také možnost zarovnání na výšku, na šířku nebo čtverec.

Cena:
Například za přání 10 × 15 cm zaplatíte 62 Kč / kus, od 10 kusů pak 40 Kč / kus a tak dále. Připočítat ale musíte ještě 119 Kč poštovné.

4) Pohled s vlastní fotkou od 24PRINT

24PRINT nabízí dva typy pohlednic. U obou variant jsou v nabídce formáty A5, A6 a DL.

Klasická pohlednice – na přední stranu vložíte vlastní fotografii a necháte si ji doručit domů. Potom na ni napíšete vzkaz a pošlete poštou. Papír je lesklý, lakovaný, o gramáži 350 g/m2.

Cena:
Jedna klasická pohlednice 10 × 15 cm stojí 9,90 Kč, s počtem kusů se cena snižuje.

Pohlednice s odesláním – na přední stranu vložíte svoji fotografii, na zadní stranu napíšete vzkaz, vyplníte adresu doručení a odešlete on-line. Vytištěná papírová pohlednice je pak automaticky doručena na zadanou adresu. Z rámečků jsem si nevybrala, na můj vkus jsou moc přezdobené, takže jsem do přáníčka zvolila jen fotku bez rámečku. Bohužel nelze přidat klipart a editovat text. Papír je matný, křídový, o gramáži 300 g/m2.

Cena:
Za jeden pohled s odesláním o rozměru 10 × 15 cm zaplatíte 19,90 Kč.

Přání k svátku s vlastní fotkou.Přání k svátku od 24Print.

5) Pohlednice z vlastní fotky od České pošty

Pošlete blízkým pohlednici přes mobilní aplikaci Pohlednice on-line nebo přes webovou aplikaci z počítače. V aplikaci si vyberte uspořádání, nahrajte fotku, případně doplňte rámeček a na zadní stranu napište vzkaz. Zjistila jsem, že v mobilní aplikaci je více možností k editaci, například vkládání textu a klipartů do fotky. Pohled je vytištěný na pohlednicovém papíře.

Formát a cena:
Za formát A6 zaplatíte 27 Kč, za formát A5 od 29 Kč a za formát DL 27 Kč (poslání v rámci České republiky).

Pokud fotografujete mobilním telefonem, pak je tato varianta pro vás nejpraktičtější.

O Pohlednici on-line jsem také psala v článku Překvapte rodinu pohlednicí z vlastní fotky.

Pohlednice z vlastních fotek.Pohlednice od České pošty.

Vánoční pohlednice od České pošty.Vánoční pohlednice od České pošty.


Velikonoční pohlednice od České pošty.

6) Pohlednice od Zoner Photo Studio

Zoner pohlednici vytvoříte v jednoduchém on-line editoru nebo v mobilní aplikaci. Oproti pohlednici od České pošty nemůžete přidávat rámeček, kliparty a měnit barvu textu.

Formát a cena:
Tisk a zaslání pohledu o formátu A5 do ČR přijde na 29 Kč. Při platbě kartou však chtějí kromě čísla vaší karty vyplnit i telefonní číslo a adresu, což mi přijde pro zaslání pohlednice až příliš údajů, proto jsem službu nevyužila.

7) Vlastní přání, pohled z minilabu nebo tiskárny

Poslední možností je vytvořit si přání a pohlednici samostatně. Například v on-line programu Canva.

Postup na tvorbu přání v aplikaci Canva najdete v článku Vytvořte vánoční a novoroční přání v on-line programu Canva.

Vytvořené přání si nechte vytisknout na fotopapír v místní tiskárně nebo v samooblužném minilabu, například v prodejně DM drogerie. Digistation pro okamžitý tisk v DM drogerii umí tisknout i blahopřání. Cena je od 6,90 Kč za kus. Automaty v DM mám v plánu ještě testovat.

Některé prodejny s foto technikou, které jsou partnery Fotolabu, mají pro rychlý tisk na prodejně umístěn samoobslužný kiosek Kodak Express. Tam si můžete fotografie, přání i pohlednici okamžitě vytisknout. V Mladé Boleslavi je provozovna U dobré rady, v Turnově Fotoexpress Český ráj. Nedávno jsem si tam tiskla poukazy na své e-booky a jeden poukaz mě vyšel na 9 Kč.

Poukázka vytištěná na fotopapíře v minilabu.

Vánoční přáni vytištěné v minilabu.Vánoční přáni vytištěné v minilabu.

Na co si dát před tiskem v minilabu pozor?

  • Předem si v tiskárně, minilabu zjistěte, jaký je požadován formát (třeba 10 × 15 cm), rozlišení tisku (dpi), grafický formát (jpg, tiff), případně i barevný prostor (CMYK, RGB).

  • Pamatujte, že formát 10 × 15 cm je poměr stran 2:3. Takže pokud váš fotoaparát fotí do poměru stran 3:4, musíte snímky před tiskem upravit na poměr stran 2:3.

Hodně radosti s vlastní pohlednicí!

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz