fbpx
Nejčtenější články za rok 2017.

Které články o fotografování byly za rok 2017 na blogu Fotocesty nejvíce čtené? Byl to návod na focení západu slunce, rady o ostření fotoaparátem nebo článek ohledně správné kompozice? Udělejte si čas, pohodlně se usaďte a podívejte na přehled. Třeba najdete rady, které se vám zrovna hodí.

Články jsou řazené od méně čteného (10.) k nejčtenějšímu (1.)

10. Na co si dát pozor při focení v zimě? Naučte se fotit ve sněhu

Na co si dát pozor při focení v zimě.

Během zimy můžete vytvořit skvělé snímky, ale také poškodit fotoaparát. Víte, jak fotografovat v třeskuté zimě? V článku se mimo jiné dozvíte, jak v zimě ochránit fotoaparát a jak exponovat, aby byl sníh krásně bílý.

9. 12 způsobů, jak zaznamenat atmosféru ranní mlhy

Jak zaznamenat atmosféru ranní mlhy.

Jak fotografovat mlhavé ráno? Po technické stránce není těžké fotografovat mlhu. Během mlhy je měkké světlo a sluneční paprsky vycházejícího slunce nejsou tolik intenzivní. Spíše je důležité umět zachytit tu pravou náladu. Zhlédněte fotografie z Českého ráje a inspirujte se 12 tipy o focení ranní mlhy.

8. Expoziční režim Priorita clony – jak funguje a pro které situace se hodí?

Expoziční režim Priorita clony.

Zřejmě víte, že u svého fotoaparátu máte na výběr z několika expozičních režimů. Je to například automatický režim, poloautomatické režimy Priorita clony a Priorita času, anebo manuální režim. Jak funguje režim Priorita clony? Zjistěte, pro které situace se hodí, jaké zvolit clonové číslo a kdy použít korekci expozice.

7. Jak fotit podzim? Poznejte 13 rad, jak zachytit barvy podzimu

Jak fotit podzim.

Podzim je atraktivním obdobím pro fotografy. Listy stromů a keřů se barví do zlaté a červené. Objevují se ranní mlhy. Jak fotit podzim? V článku se dozvíte několik tipů pro zlepšení podzimních krajinářských fotografií. Inspirujte se 13 radami a udělejte si výlet do přírody.

6. 10 kompozičních chyb začínajících fotografů

10 kompozičních chyb začínajících fotografů.

To, zda se bude vaše fotografie líbit, záleží na motivu, momentu, barvách, světle i na kompozici. Jaké chyby v kompozici dělají začátečníci nejčastěji? Poučte se z deseti kompozičních chyb v článku a komponujte lépe.

5. 13 zásad, jak fotit portrét. Mějte hezčí fotky svých blízkých

13 zásad, jak fotit portrét.

Portrétní fotografie je velmi obsáhlým žánrem, který by vydal na několik knih. Jak přirozeně fotografovat lidi? Sepsala jsem 13 nejdůležitějších pravidel, která by vám měla pomoci k lepším fotografiím. Začněte s focením portrétů a vytvořte snímky, z nichž budete mít vy i vaši blízcí radost.

4. Jak ostřit při fotografování krajiny, detailů a lidí

Jak ostřit při fotografování krajiny, detailů a lidí.

Spoustu začátečníků trápí neostrost fotografií. V tomto najdete jednoduché základní postupy ostření pro statické objekty, které vás snad navedou k ostřejším snímkům. Zjistěte, jak ostřit a jakou clonu nastavit třeba při fotografování krajiny, detailů nebo lidí. Vyzkoušejte tipy.

3. 6 kroků, jak fotografovat východ a západ slunce

Jak fotografovat východ a západ slunce.

Fotografie vycházejícího nebo zapadajícího sluníčka jsou jedny z nejoblíbenějších. Jak fotit východ a západ slunce? Zjistěte, jak se připravit, nastavit fotoaparát, expozici a zvýraznit třeba paprsky slunce. Vyzkoušejte tipy v článku.

2. Jak funguje ostření u zrcadlovky? Prozkoumejte ostřicí režimy

Ostřicí režimy u zrcadlovky.

„Mám nechat ostření na fotoaparátu nebo ostřit manuálně? Je lepší více ostřicích bodů nebo jen jeden?“ Předejděte neostrým snímkům a zjistěte, jak funguje ostření u vaší zrcadlovky, jak u značky Nikon, tak Canon.

1. Vánoční a novoroční přání v on-line programu Canva

Vánoční a novoroční přání v on-line programu Canva.

Potěšte svou rodinu, přátele a vytvořte jim novoročenku nebo přání v on-line programu Canva. Je to jednoduché, zábavné a zdarma. Inspirujte se a zjistěte, jak na to.

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz