fbpx
Jak najít nové lokality k focení.

Hledáte zajímavá místa k fotografování? Myslíte si, že už jste vše ve svém okolí vyfotografovali? V článku vám prozradím několik triků, jak najít nová fotografická místa. Čtěte dál a inspirujte se.

Když začínáte fotografovat, všechna místa a náměty jsou pro vás nové. I fotografování květin na zahradě je zážitkem. Postupem času se však nové lokality pro fotografování hledají mnohem hůře a hledání míst může být někdy zdlouhavé a komplikované. Jak tedy na to?

1) Vypravte se na místo v jiném ročním období

Zimní krajina.

Krajina, kterou jste fotografovali na jaře či v létě, vypadá úplně jinak v zimě, kdy je příroda pokrytá sněhem nebo na podzim, kdy se barví listí a vznikají ranní mlhy.

2) Vydejte se na západ slunce

Západ slunce na Klamorně v Českém ráji.

Fotografie západu slunce mohou být zajímavým zpestřením vašich snímků. Barvy zapadajícího sluníčka dodají místu atmosféru. Jak fotografovat západ slunce? Dozvíte se v článku 6 kroků, jak fotografovat východ a západ slunce. Vydejte se za sluncem.

3) Počkejte si na modrou hodinu

Modrá hodina na Ještědu.

Během večera budete mít na místo jiný pohled než ve dne. Počkejte si na modrou hodinku, která začíná těsně po západu slunce. Obloha se barví do tmavě modra, ve městech se rozsvěcí pouliční světla, budovy jsou nasvícené a uličky mají tajemnou atmosféru. Při focení během modré hodiny své snímky skvěle odlišíte. Z důvodu nedostatku světla bude však fotografování složitější. Podrobný návod na fotografování během modré hodiny najdete v článku Co je modrá hodinka a proč je fotografy tak oblíbená?

4) Připojte se k fotoklubu

Existuje ve vašem okolí nějaký fotoklub? Pokud ano, neváhejte je oslovit. Fotokluby často pořádají fotografické procházky, díky kterým se můžete dostat na zajímavá místa, o kterých jste dosud nevěděli. Zároveň se setkáte s lidmi, kteří mají stejný koníček jako vy.

Jak fotit na cestách, výletech i dovolené? Foťte jako profík s ebookem 18 návodů pro skvělé fotografie z cest.

5) Čtěte turistické průvodce a příručky

Navštivte knihkupectví nebo si na internetu stáhněte turistického průvodce do čtečky. Ať už bydlíte ve větším městě, na horách či v Českém ráji, existuje mnoho průvodců o vašem kraji. V průvodci můžete narazit na místa a zajímavosti, která neznáte.

6) Fripito

Fripito.

Fripito je cestovatelsko-fotografický průvodce po nejrůznějších lokalitách světa doplněný o praktické tipy - kdy je na daném místě ideální světlo, zajímavá událost či odkud je možné pořídit zajímavé záběry. Aplikace do telefonu je zdarma, konkrétní průvodce je placený. Fripito také využijete pokud rádi cestujete. Zakladatelem je známý fotograf Honza Březina.

8) Mapy od Seznamu

Mapy.cz.

I mapy od Seznamu mohou být dobrým pomocníkem. Změňte základní mapu na fotografickou a v lokalitách se vám zobrazí několik fotografií. Nevýhodou je, že je zde spousta snímků ve špatné kvalitě.

9) Flickr

Flickr.

Inspirujte se fotografiemi jiných fotografů na komunitním webu Flickr. Lidé tu sdílí snímky z cest po celém světě. Na hlavní stránce vpravo nahoře je vyhledávací okno, kde zadáte hledané místo. Flickr používám spíše pro inspiraci, protože většinou u fotografie není uvedené přesné místo, kde ji fotograf pořídil.

7) Naplňte nádrž auta a jeďte

Pokud vám tipy výše nepomohly, naplňte nádrž u auta a jeďte. Vyrazte například 50 km na sever, jih či západ. Cestou budete míjet odbočky na zajímavá místa. Vezměte si sebou třeba kamaráda. Bude vám dělat společnost a ve dvou máte větší šanci nepropásnout potenciální fotografickou příležitost.

Přeji spoustu fotografických příležitostí!

Lenka
Autor: LenkaWeb: http://www.fotocesta.cz
Už řadu let se zajímám o svět barevných obrázků. Fotím, píšu e-booky, články na blog a na fotokurzech učím druhé, jak fotografovat. Pro klienty fotím produkty a služby. Tohle všechno mě moc naplňuje. Také mě baví toulat se Českým rájem a cestovat.

Obchodní podmínky       Ochrana a zpracování osobních údajů       Cookies
© 2019 Lenka Dolečková, Fotocesta.cz