O fotocestě

Ahoj! Jmenuji se Lenka a v Českém ráji žiji od roku 1982.

Na většině mých fotografií uvidíte krajinu, jelikož mým koníčkem jsou výlety do přírody a cestování. Ráda fotografuji i detaily a momentky. Není nic krásnějšího, než když je ve fotografii zachycen kus daného okamžiku. Nebráním se ale i jiným tématům, jelikož ráda zkouším nové věci.

Kdy jsem za hledáčkem našla svůj svět?

Už od mala jsem se ráda dívala na fotografie. S fotografováním jsem začala v 15 letech, ale moje fotografická vášeň propukla v roce 2012 zakoupením digitální zrcadlovky Nikon. Fotografovala jsem rodinu a přátelé na dovolených, výletech a oslavách, krajinu v Českém ráji nebo na mých cestách po Evropě. Za hledáčkem jsem našla svůj svět. Je za ním jakýsi klid a člověk je jen sám se sebou.

Proč jsem se rozhodla vytvořit Fotocestu?

V mém okolí jsem často potkávala lidi, kteří mají digitální zrcadlovku, ale neví si rady s funkcemi a nastavením. Jsou nešťastní z toho, že snímek nevypadá, tak jak si představují. Věřte mi, já na tom byla stejně. Na internetu je spousta informací, ale často pro začátečníky nesrozumitelných.

Proto jsem založila webové stránky o fotografování Fotocesta, kde jsem začala sdílet své zkušenosti, a tím pomáhat začátečníkům. Zároveň jsem měla možnost sdílet své fotografie.

Současnost

Na zakázku fotografuji produkty, výrobky, služby. Moje portfolio a nabídku služeb najdete na webu LenkaDoleckova.cz. Naplňuje mě, když se klientům mé fotografie líbí a jsou pro ně přínosem.

S kolegou z Mariánem Kábele spolupracujeme na větších zakázkách a spolupořádám fotokurzy v Českém ráji nebo v Praze.

Co dělám, když zrovna nefotografuji?

Píšu články na blogy klientů v týmu Obsahářů, vytvářím ebooky, vyhledávám a optimalizuji fotografie.

Jsem maminkou syna Artura. Ve volném čase mě baví toulat se s rodinou přírodou a cestovat. Zajímám se o zdravý životní styl i různé alternativní směry. Jsem milovnicí zvířat.

Vzkaz pro vás

Na Fotocestě se s vámi chci podělit s mými fotografickými zkušenostmi a zároveň vám pomoci prokousat se tou vaší fotocestou. Najdete zde také spoustu inspirace. Musíte mít trpělivost, nějaký ten pátek trvá, než se naučíte s fotoaparátem pracovat a zabřednete do tajů expozice. Ale pak už to půjde jak po másle.

Máte dotaz? Momentálně jsem na mateřské dovolené a naplno se věnuji synovi, takže mi mnoho času nezbývá. S kolegou Mariánem jsme na Facebooku založili skupinu pro fotografy Fotoradna. Tak se přidejte a ptejte se tam.

Mějte se fajn. Užívejte každého dne a radujte se z maličkostí!

Čau, Lenka.
info@fotocesta.cz

Fotocesta.cz
LenkaDoleckova.cz
Facebook