Ahoj! Jmenuji se Lenka a v Českém ráji žiji od roku 1982.

Na většině mých fotografií uvidíte krajinu, jelikož mým koníčkem jsou výlety do přírody a cestování. Ráda fotografuji i detaily a momentky. Není nic krásnějšího, než když je ve fotografii zachycen kus daného okamžiku. Nebráním se ale i jiným tématům, jelikož ráda zkouším nové věci.

Kdy jsem za hledáčkem našla svůj svět?

Už od mala jsem se ráda dívala na fotografie. S fotografováním jsem začala v 15 letech, ale moje fotografická vášeň propukla v roce 2012 zakoupením digitální zrcadlovky Nikon. Fotografovala jsem rodinu a přátelé na dovolených, výletech a oslavách, krajinu v Českém ráji nebo na mých cestách po Evropě. Za hledáčkem jsem našla svůj svět. Je za ním jakýsi klid a člověk je jen sám se sebou.

Proč jsem se rozhodla vytvořit Fotocestu?

V mém okolí jsem často potkávala lidi, kteří mají digitální zrcadlovku, ale neví si rady s funkcemi a nastavením. Jsou nešťastní z toho, že snímek nevypadá, tak jak si představují. Věřte mi, já na tom byla stejně. Na internetu je spousta informací, ale často pro začátečníky nesrozumitelných.

Proto jsem založila webové stránky o fotografování Fotocesta, kde jsem začala sdílet své zkušenosti, a tím pomáhat začátečníkům. Zároveň jsem měla možnost sdílet své fotografie.

Současnost

Ve fotografické skupině Piny.cz fotím na zakázku interiéry a exteriéry restaurací a penzionů. Pracuji na sobě. Ráda bych si splnila svůj sen – živit se tím, co mě baví.

Co dělám, když zrovna nefotografuji?

Píšu články na blogy klientů v týmu Obsahářů, vytvářím ebooky, vyhledávám a optimalizuji fotografie.

Ve volném čase mě baví toulat se přírodou, cestovat, běhat a cvičit jógu. Zajímám se o zdravý životní styl i různé alternativní směry. Jsem milovnicí zvířat.

Vzkaz pro vás

Na Fotocestě se s vámi chci podělit s mými fotografickými zkušenostmi a zároveň vám pomoci prokousat se tou vaší fotocestou. Najdete zde také spoustu inspirace. Musíte mít trpělivost, nějaký ten pátek trvá, než se naučíte s fotoaparátem pracovat a zabřednete do tajů expozice. Ale pak už to půjde jak po másle.

Máte dotaz? S Mariánem z Piny.cz jsme na Facebooku založili skupinu pro fotografy – Fotoradna. Tak se přidejte a ptejte se:-) Zároveň také pořádáme fotokurzy pro začátečníky i mírně pokročilé v Praze a v Českém ráji. 

Mějte se fajn. Užívejte každého dne a radujte se z maličkostí!

Čau, Lenka.

Fotocesta.cz
Piny.cz

Flickr.com

Facebook
Google+

 
 

Web používá cookies. Kvůli nařízení EU vás o tom musím informovat.