Rubriky
Fotovýlety

Fotovýlet: Východ slunce a zlatá hodina na Mariánské vyhlídce v Hruboskalsku

Východ slunce. Den začíná a sluneční paprsky ukazují svou sílu. Na podzim, když jsou zbarvené stromy, pravidelně vyrážím fotografovat na Mariánskou vyhlídku v Hruboskalsku v Českém ráji. Kde vyhlídku najdete a jak to tam vypadá? Zhlédněte fotografie východu slunce a zlaté hodiny na Mariánské vyhlídce. Inspirujte se.

Přírodní rezervace Hruboskalsko

Přírodní rezervace Hruboskalsko patří k největším skalním městům v Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Hruboskalsko naleznete v Libereckém kraji, asi 3–4 kilometry od města Turnov. Leží mezi obcemi Sedmihorky, Hrubá Skála a Kacanovy.

Mezi nejznámější památky Hruboskalska patří zámek Hrubá skála a hrad Valdštejn. Na skalních masivech je mnoho vyhlídkových míst – Zámecká vyhlídka, Mariánská vyhlídka, vyhlídka na Kapelu nebo vyhlídka u Lvíčka.

Kde najdete Mariánskou vyhlídku?

Vydejte se po žluté turistické trase od zámku Hrubá Skála. K Mariánské vyhlídce dojdete po necelém kilometru, cestou budete míjet také Zámeckou vyhlídku.

Kam z Mariánské vyhlídky dohlédnete?

Dominantou vyhlídky je pohádkový výhled na zámek Hrubá Skála se souborem Dračích skal, v pozadí se siluetou hradu Trosky.

Podívejte se na fotografie.

Občerstvení.
Občerstvení.
Mariánská vyhlídka.
Mariánská vyhlídka.

Tuto fotografii jsem pořídila na podzim roku 2016. Po východu slunce však mlha vystoupala příliš vysoko a zakryla hrad Trosky a později i zámek Hrubá Skála. Slunce poté zašlo za mrak a z focení během zlaté hodinky nebylo nic. Podařilo se mi to až o dva roky později.

Edit 2018

Na podzim roku 2018 jsem se na Mariánskou vyhlídku vydala znovu a pořídila fotografie během zlaté hodiny. Omrkněte.

Mariánská vyhlídka v protisvětle..
Mariánská vyhlídka v protisvětle..
Zámek Hrubá Skála.
Zámek Hrubá Skála.
Trosky.
Trosky.
Borovice.
Borovice.
Lesní cesta.
Lesní cesta.
Lesní cesta.
Lesní cesta.
Mariánská vyhlídka.
Mariánská vyhlídka.