Rubriky
Využití fotek

Návod: Vyrobte si vlastní fotomagnetky. Snadno a rychle

Fotomagnetky jsou oblíbenou klasikou. Vytvořte si originální magnetky z vlastních fotografií za pár minut. Ozdobte si jimi byt nebo podarujte rodinu. Ze svých snímků pak budete mít ještě větší radost. Jak vyrobit fotomagnetky? Návod najdete v článku.

Nedávno jsem objevila praktické magnetické samolepicí fólie a hned jsem si jedno balení objednala.

V krabičce vám přijde 10 ks magnetických samolepek za cenu 149 Kč. Fotomagnetka má rozměr fotografie 10 × 15 cm (152 × 102 mm). Tloušťka je 0,7 mm. Magnetická fólie je pružná, nůžkami ji můžete nastříhat i na menší kousky. Z kovového povrchu ji lehce sejmete.

Možná si říkáte, zda se vám to vyplatí. Ano, vyplatí. S průměrnou cenou výroby fotografie 5 Kč a samolepicí fólie za 15 Kč vás jedna fotomagnetka vyjde jen na 20 Kč. Takto velké fotomagnetky výrobci prodávají od 50 do 100 Kč.

Prodejce těchto fotomagnetek je spolehlivý. Už několikrát jsem na e-shopu zakoupila i jiné produkty a vše proběhlo bez problémů.

Jak vyrobit fotomagnetky? Jednoduše

1) Nechte si vytisknout své snímky z fotoaparátu nebo mobilního telefonu. Třeba fotky vás, svých ratolestí nebo nejhezčí momentky z dovolené.

2) Zadní stranu vytištěné fotografie nalepte na samolepicí magnetickou fólii, kterou získáte už nařezanou přesně na formát 10 × 15 cm.

3) V případě potřeby magnetku zmenšíte pomocí obyčejných nůžek.

Kde všude magnetky využijete?

Fotomagnetky.
Fotomagnetky.

Foto magnetkami ozdobte ledničku. Až budete ráno připravovat snídani, hned vám bude veseleji. Anebo na jakýkoliv jiný kovový povrch – ledničku, digestoř, zárubeň, magnetickou tabuli i radiátor. Udělejte radost sobě, rodině i přátelům.

Co dalšího vyrobíte ze samolepící magnetické fólie?

Na magnetickou fólii nalepte vzpomínkové vstupenky nebo jízdenky. Vystřihněte z dopisů a pohledů poštovní známky a utvořte mini sbírku. Přilepte na magnetky třeba kuchařské recepty, které si špatně pamatujete.

Hurá do tvorby!