Rubriky
Využití fotek

PicMonkey – Vytvořte skvělou koláž z fotek

Jak jednoduše a rychle vytvořit skvělou koláž z vlastních fotek? Třeba v PicMonkey. Je to on-line editor na úpravu fotografií a tvorbu koláží. Práce v něm je snadná a zábavná.

Pozn.: Od 19. září 2017 PicMonkey není zdarma. Vyzkoušejte další on-line programy v článku 3 nejlepší on-line programy na tvorbu koláže z fotek zdarma.

Co dalšího PicMonkey umí? V editoru můžete retušovat – vybělit zuby, vyhladit pleť, dále přidat různé efekty, filtry, rámy, písmo. Je možné změnit velikost fotografie nebo ji oříznout či přidat texturu.

Pozn.: Tento návod jsem vytvořila v roce 2015, tudíž postup níže už nemusí být aktuální.

Jak PicMonkey funguje?

Do PicMonkey se nemusíte registrovat. Editor je částečně zdarma (včetně tvorby koláže), ale pokročilejší nástroje si už musíte zaplatit (jsou označené zlatou korunkou). Platí se formou měsíčního členství „Royale membership“.

PicMonkey je on-line nástroj. To znamená, že nemusíte program instalovat do počítače, ale pracujete jen na internetu. Editor je sice v angličtině, ale je intuitivní a přehledný. Zorientovat se v něm dokáže každý.

Vytvořte kreativní koláž. Čtěte návod níže.

1) Na úvodní stránce vyberete „Collage“ a nahrajete fotky z počítače.

2) Po jejich nahrání se automaticky přesunete do editoru. Zobrazí se vám základní návrh koláže o třech rámečcích.

Pokud vám uspořádání a počet rámečků nevyhovuje, v levém menu si vyberte požadovaných layout koláže.

3) Snímky přetáhněte myší z levé lišty do rámečku. Chcete-li přidat další své fotografie z počítače, klikněte na „Open photos“.

V PicMonkey můžete vytvořit koláž i z jejich volně použitelných snímků.

4) Velikost koláže přizpůsobíte fotografiím najetím myše na okraj koláže. Zobrazí se vám šipky. Pod koláží uvidíte, jak se mění velikost obrázku v pixelech.

5) S fotografiemi v koláži můžete různě hýbat a přizpůsobit je rámečku, změnit jejich velikost a také přidat efekty (efekty jsou ale placené). Klikněte na tlačítko „Edit”, které se zobrazí po najetí myše na obrázek.

6) Dále si v levém menu je možné změnit šířku okrajů koláže pomocí posuvníku „Spacing“ a zaoblení okrajů „Corner rounding“. Standardní barva pozadí je bílá, chcete jinou nebo transparentní pozadí? Není problém.

7) PicMonkey nabízí i různé vzorníky. Vzor si vyberte opět v levé liště.

8) Hotovo? Finální koláž si uložte do počítače přes tlačítko „Save“ na liště nad obrázkem.

9) V dalším kroku si hotovou koláž pojmenujete, vyberete formát JPG či PNG a velikost. Nakonec klikněte na „Save to my computer“.

Super! Koláž máte hotovou.

Nenapadá vás, jaké fotografie dát do koláže?

Vytvořte koláž ze snímků na určité téma, například jaro, podzim, narozeniny, vánoce, dovolená, luční květiny či své nejlepší fotografie za jeden měsíc. Jistě na něco přijdete.