Rubriky
Využití fotek

7 tipů, jak si vyrobit papírové přání nebo pohlednici z vlastních fotek

Pošlete svým známým a rodině originální přání k narozeninám, pozvánku na oslavu nebo vánoční pohlednici z vlastních fotek. Jak na to? Otestovala jsem několik služeb a aplikací, ve kterých si přání vytvoříte, necháte si jej vytisknout a pošlete. Některé aplikace pošlou přání i za vás. Zjistěte v článku, které existují možnosti pro tisk pohledů a přání s vlastní fotkou.

1) Přání nebo pohlednice s vlastní fotkou od společnosti Fotolab

Ve Fotolabu si vyrobíte přání i pohlednici. V on-line aplikaci najdete velký výběr designů a předloh – svatby, miminka, narozeniny, Velikonoce, Vánoce, cestování, pozvánky a další.

Nelze objednat jen jedno přání, ale minimálně 10 kusů v sadě. Přání je vytištěné na fotografický papír. Nelíbilo se mi rušivé logo v rohu přáníčka, které bohužel nejde odstranit.

Formát:
Velikost přání je 10,0 × 18,5 cm, formát na šířku.

Cena:
Sada 10 ks přání je za 79 Kč + příplatek 39 Kč za design (šablonu). Připočítejte také poštovné 129 Kč nebo 55 Kč, když si zásilku vyzvednete ve místní fotosběrně. Obálky jsou v ceně.

Papírové přání z vlastní fotky.
Přáníčko pro babičku k narozeninám od Fotolabu.
Vánoční přání CEWE.
Vánoční přání CEWE od Fotolabu.

2) Přání z vlastní fotky od Happy foto

U Happy foto si můžete objednat přání už od 1 ks. Po registraci jej vytvoříte v on-line designéru. Přání je vytištěné na lesklý fotopapír. Oproti Fotolabu mají na výběr mnohem méně šablon a dle mého názoru jsou nemoderní a nevkusné. Z tohoto důvodu jsem si přání u Happy foto neobjednávala.

Formát:
Formát přání na šířku má rozměr 17,8 × 8,9 cm a formát na výšku 8,9 × 17,8 cm.

Cena:
Jedno přání je za cenu 5,90 Kč včetně obálky + poštovné 99 Kč a manipulační poplatek 19,90 Kč.

3) Oznámení nebo přání s vlastní fotkou od Saal Digital

I Saal Digital nabízí tisk přání a oznámení.

V Saal designeru najdete vkusné šablony k nejoblíbenějším tématům, jako jsou narozeniny, svatba, děti, dovolená či jiná událost. Výhodou přání od Saal Digital je, že přání je oboustranné. Výrobce přání tiskne na papír o gramáži 300 g/m2.

Formát:
Máte na výběr z několika formátů – 10 × 15 cm, 10 × 20 cm a 14 × 14 cm, a také možnost zarovnání na výšku, na šířku nebo čtverec.

Cena:
Například za přání 10 × 15 cm zaplatíte 62 Kč / kus, od 10 kusů pak 40 Kč / kus a tak dále. Připočítat ale musíte ještě 119 Kč poštovné.

4) Pohled s vlastní fotkou od 24PRINT

24PRINT nabízí dva typy pohlednic. U obou variant jsou v nabídce formáty A5, A6 a DL.

Klasická pohlednice – na přední stranu vložíte vlastní fotografii a necháte si ji doručit domů. Potom na ni napíšete vzkaz a pošlete poštou. Papír je lesklý, lakovaný, o gramáži 350 g/m2.

Cena:
Jedna klasická pohlednice 10 × 15 cm stojí 9,90 Kč, s počtem kusů se cena snižuje.

Pohlednice s odesláním – na přední stranu vložíte svoji fotografii, na zadní stranu napíšete vzkaz, vyplníte adresu doručení a odešlete on-line. Vytištěná papírová pohlednice je pak automaticky doručena na zadanou adresu. Z rámečků jsem si nevybrala, na můj vkus jsou moc přezdobené, takže jsem do přáníčka zvolila jen fotku bez rámečku. Bohužel nelze přidat klipart a editovat text. Papír je matný, křídový, o gramáži 300 g/m2.

Cena:
Za jeden pohled s odesláním o rozměru 10 × 15 cm zaplatíte 19,90 Kč.

Papírové přání k svátku od 24Print.
Papírové přání k svátku od 24Print.

5) Pohlednice z vlastní fotky od České pošty

Pošlete blízkým pohlednici přes mobilní aplikaci Pohlednice on-line nebo přes webovou aplikaci z počítače. V aplikaci si vyberte uspořádání, nahrajte fotku, případně doplňte rámeček a na zadní stranu napište vzkaz. Zjistila jsem, že v mobilní aplikaci je více možností k editaci, například vkládání textu a klipartů do fotky. Pohled je vytištěný na pohlednicovém papíře.

Formát a cena:
Za formát A6 zaplatíte 27 Kč, za formát A5 od 29 Kč a za formát DL 27 Kč (poslání v rámci České republiky).

Pokud fotografujete mobilním telefonem, pak je tato varianta pro vás nejpraktičtější.

Pohlednice od České pošty.
Pohlednice od České pošty.
Vánoční pohlednice od České pošty.
Vánoční pohlednice od České pošty.
Velikonoční pohlednice od České pošty.
Velikonoční pohlednice od České pošty.

6) Pohlednice od Zoner Photo Studio

Zoner pohlednici vytvoříte v jednoduchém on-line editoru nebo v mobilní aplikaci. Oproti pohlednici od České pošty nemůžete přidávat rámeček, kliparty a měnit barvu textu.

Formát a cena:
Tisk a zaslání pohledu o formátu A5 do ČR přijde na 29 Kč. Při platbě kartou však chtějí kromě čísla vaší karty vyplnit i telefonní číslo a adresu, což mi přijde pro zaslání pohlednice až příliš údajů, proto jsem službu nevyužila.

7) Vlastní přání, pohled z minilabu nebo tiskárny

Poslední možností je vytvořit si přání a pohlednici samostatně. Například v on-line programu Canva.

Postup na tvorbu přání v aplikaci Canva najdete v článku Vytvořte vánoční a novoroční přání v on-line programu Canva.

Vytvořené přání si nechte vytisknout na fotopapír v místní tiskárně nebo v samooblužném minilabu, například v prodejně DM drogerie. Digistation pro okamžitý tisk v DM drogerii umí tisknout i blahopřání. Cena je od 6,90 Kč za kus. Automaty v DM mám v plánu ještě testovat.

Některé prodejny s foto technikou, které jsou partnery Fotolabu, mají pro rychlý tisk na prodejně umístěn samoobslužný kiosek Kodak Express. Tam si můžete fotografie, přání i pohlednici okamžitě vytisknout. V Mladé Boleslavi je provozovna U dobré rady, v Turnově Fotoexpress Český ráj. Nedávno jsem si tam tiskla poukazy na své e-booky a jeden poukaz mě vyšel na 9 Kč.

Poukázka vytištěná na fotopapíře v minilabu.
Poukázka vytištěná na fotopapíře v minilabu.
Vánoční přáni vytištěné v minilabu.
Vánoční přáni vytištěné v minilabu.

Na co si dát před tiskem v minilabu pozor?

  • Předem si v tiskárně, minilabu zjistěte, jaký je požadován formát (třeba 10 × 15 cm), rozlišení tisku (dpi), grafický formát (jpg, tiff), případně i barevný prostor (CMYK, RGB).
  • Pamatujte, že formát 10 × 15 cm je poměr stran 2:3. Takže pokud váš fotoaparát fotí do poměru stran 3:4, musíte snímky před tiskem upravit na poměr stran 2:3.

Hodně radosti s vlastní pohlednicí!